Home / Crystals / 406I35E14M31818
406I35E14M31818
CTS-Frequency Controls
Product No:
406I35E14M31818
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Ratings -
Frequency 14.31818 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms