Home / Crystals / 407F35E009M6000
407F35E009M6000
CTS-Frequency Controls
Product No:
407F35E009M6000
Description:
CRYSTAL 9.6000MHZ 20PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1743
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 407
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 9.6 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms