Home / Crystals / 407F35E024M5760
407F35E024M5760
CTS-Frequency Controls
Product No:
407F35E024M5760
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Ratings -
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms