Home / Crystals / 416F27122ITR
416F27122ITR
CTS-Frequency Controls
Product No:
416F27122ITR
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Ratings -
Frequency 27.12 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms