Home / Crystals / 416F37412CDR
416F37412CDR
CTS-Frequency Controls
Product No:
416F37412CDR
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms