Home / Crystals / 416F38412IAR
416F38412IAR
CTS-Frequency Controls
Product No:
416F38412IAR
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Ratings -
Frequency 38.4 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms