Home / Crystals / 416WF26012ITR
416WF26012ITR
CTS-Frequency Controls
Product No:
416WF26012ITR
Description:
1.6mm x 1.2mm IoT Enhanced Quart
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 416W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 26 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms