Home / Crystals / 435F100Y5IET
435F100Y5IET
CTS-Frequency Controls
Product No:
435F100Y5IET
Description:
5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN
Ratings -
Frequency 10 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms