Home / Crystals / 435F14313GAT
435F14313GAT
CTS-Frequency Controls
Product No:
435F14313GAT
Description:
5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
Ratings -
Frequency 14.31818 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Base Product Number 435F
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms