Home / Crystals / 435F200X3GET
435F200X3GET
CTS-Frequency Controls
Product No:
435F200X3GET
Description:
5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN
Ratings -
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms