Home / Crystals / 435F250X2CAT
435F250X2CAT
CTS-Frequency Controls
Product No:
435F250X2CAT
Description:
5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
Ratings -
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Base Product Number 435F
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms