Home / Crystals / 435F4802YCDT
435F4802YCDT
CTS-Frequency Controls
Product No:
435F4802YCDT
Description:
5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
Ratings -
Frequency 48 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Base Product Number 435F
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms