
SCHURTER Inc.
Product No:
4430.1867
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TA45 SERIES CIRCUIT BREAKER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.99
22.99
5
21.8956
109.478
10
20.254
202.54
50
17.51667
875.8335
100
16.42189
1642.189
250
15.327072
3831.768
500
14.232254
7116.127
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Series | TA45 |
| Package | Bulk |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Rocker |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CCC, CSA, UR, VDE |
| Number of Poles | 2 |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Voltage Rating - DC | 60 V |
| Current Rating (Amps) | 7A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |