Home / Crystals / 445A22B24M57600
445A22B24M57600
CTS-Frequency Controls
Product No:
445A22B24M57600
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 13PF SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 445
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 24.576 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 13pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms