Home / Crystals / 445A25F12M00000
445A25F12M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
445A25F12M00000
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 24PF SMD
Ratings -
Frequency 12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 24pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms