Home / Crystals / 445C22L20M00000
445C22L20M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
445C22L20M00000
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Ratings -
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms