
RAF Electronic Hardware
Product No:
4521-440-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/16 HEX X 1-1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8215
2.8215
5
2.3484
11.742
10
2.11375
21.1375
25
1.87872
46.968
50
1.69081
84.5405
100
1.64388
164.388
250
1.596912
399.228
500
1.549925
774.9625
1000
1.409021
1409.021
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.688" (42.86mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.188" (4.78mm) 3/16" Hex |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 4521-440 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.500" (38.10mm) |