
RAF Electronic Hardware
Product No:
4521-440-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3/16_HEX_MALE_FEMALE_STANDOFFS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.833
5.833
5
5.681
28.405
10
5.5271
55.271
25
5.3732
134.33
50
5.06616
253.308
100
4.91264
491.264
250
4.45208
1113.02
500
4.29856
2149.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.688" (42.86mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.188" (4.78mm) 3/16" Hex |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 4521-440 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.500" (38.10mm) |