
RAF Electronic Hardware
Product No:
4525-632-AL-24
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3/16 HEX X 1-3/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.755
2.755
5
2.2952
11.476
10
2.06625
20.6625
25
1.83654
45.9135
50
1.65281
82.6405
100
1.606925
160.6925
250
1.561002
390.2505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Black |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Anodized |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.750" (44.45mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.188" (4.76mm) |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 4525-632 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.750" (44.45mm) |