
RAF Electronic Hardware
Product No:
4530-632-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HEX STANDOFF #6-32 STEEL 1/4"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
5
0.7771
3.8855
10
0.6992
6.992
25
0.62168
15.542
50
0.55955
27.9775
100
0.544065
54.4065
250
0.528504
132.126
500
0.512943
256.4715
1000
0.466317
466.317
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 4530-632 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |