
RAF Electronic Hardware
Product No:
4530T-632-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/4 HEX X 9/32 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0925
1.0925
5
0.912
4.56
10
0.8208
8.208
25
0.72922
18.2305
50
0.65626
32.813
100
0.63802
63.802
250
0.619856
154.964
500
0.601616
300.808
1000
0.546915
546.915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.531" (13.49mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 4530T |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.281" (7.14mm) |