
RAF Electronic Hardware
Product No:
4581-1032-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
5/16 HEX X 7/8 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.306
3.306
5
3.1388
15.694
10
3.0571
30.571
25
2.97388
74.347
50
2.89142
144.571
100
2.726215
272.6215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.313" (7.94mm) |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4581-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.875" (22.23mm) 7/8" |