
RAF Electronic Hardware
Product No:
4632-440-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3/8 HEX X 1.00 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.356
2.356
5
2.2401
11.2005
10
2.1812
21.812
25
2.12268
53.067
50
2.06359
103.1795
100
1.945695
194.5695
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 4632-440 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.000" (25.40mm) 1" |