
RAF Electronic Hardware
Product No:
4650-1032-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3/8 HEX X 2-1/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.0275
8.0275
5
7.8166
39.083
10
7.60475
76.0475
25
7.39328
184.832
50
6.97072
348.536
100
6.75944
675.944
250
6.12579
1531.4475
500
5.914548
2957.274
1000
5.703316
5703.316
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 2.250" (57.15mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4650-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 2.250" (57.15mm) |