
RAF Electronic Hardware
Product No:
4651-1032-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HEX X 2-3/8 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.6895
13.6895
5
13.3171
66.5855
10
12.94755
129.4755
25
12.20788
305.197
50
11.83795
591.8975
100
11.09809
1109.809
250
10.358192
2589.548
500
9.988243
4994.1215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 2.750" (69.85mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" Hex |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4651-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 2.375" (60.33mm) |