
RAF Electronic Hardware
Product No:
4652-1032-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HEX X 2-1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.725
14.725
5
14.3317
71.6585
10
13.93365
139.3365
25
13.13736
328.434
50
12.73912
636.956
100
11.942925
1194.2925
250
11.146692
2786.673
500
10.748604
5374.302
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 2.875" (73.03mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" Hex |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4652-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 2.500" (63.50mm) |