
RAF Electronic Hardware
Product No:
4655-832-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3/8_HEX_MALE_FEMALE_STANDOFFS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.289
6.289
5
6.1237
30.6185
10
5.9584
59.584
25
5.7931
144.8275
50
5.46193
273.0965
100
5.29644
529.644
250
4.799894
1199.9735
500
4.634385
2317.1925
1000
4.468876
4468.876
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 3.250" (82.55mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" Hex |
| Screw, Thread Size | #8-32 |
| Base Product Number | 4655-832 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 2.875" (73.03mm) |