
RAF Electronic Hardware
Product No:
4658-1032-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HEX X 3-1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.389
4.389
5
4.1705
20.8525
10
4.06125
40.6125
25
3.95162
98.7905
50
3.8418
192.09
100
3.62235
362.235
250
3.402786
850.6965
500
3.293004
1646.502
1000
3.183241
3183.241
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 3.875" (98.43mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" Hex |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4658-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 3.500" (88.90mm) |