
RAF Electronic Hardware
Product No:
4658-1032-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HEX X 3-1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.096
11.096
5
10.7958
53.979
10
10.49655
104.9655
25
9.89634
247.4085
50
9.59652
479.826
100
8.996785
899.6785
250
8.396974
2099.2435
500
8.097078
4048.539
1000
7.797182
7797.182
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 3.875" (98.43mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" Hex |
| Screw, Thread Size | #10-32 |
| Base Product Number | 4658-1032 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 3.500" (88.90mm) |