
RAF Electronic Hardware
Product No:
4677-2520-S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/2 HEX X 3/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.123
4.123
5
3.9197
19.5985
10
3.81615
38.1615
25
3.71336
92.834
50
3.61019
180.5095
100
3.40385
340.385
250
3.197548
799.387
500
3.094378
1547.189
1000
2.991246
2991.246
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.250" (31.75mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" Hex |
| Screw, Thread Size | 1/4"-20 |
| Base Product Number | 4677-2520 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.750" (19.05mm) 3/4" |