
RAF Electronic Hardware
Product No:
4681-2520-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/2 HEX X 1.00 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.655
4.655
5
4.427
22.135
10
4.31015
43.1015
25
4.1933
104.8325
50
4.07683
203.8415
100
3.843985
384.3985
250
3.610988
902.747
500
3.494499
1747.2495
1000
3.37802
3378.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.500" (38.10mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" Hex |
| Screw, Thread Size | 1/4"-20 |
| Base Product Number | 4681-2520 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.000" (25.40mm) 1" |