
RAF Electronic Hardware
Product No:
4697-2520-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/2 HEX X 2.00 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.068
7.068
5
6.878
34.39
10
6.69275
66.9275
25
6.50674
162.6685
50
6.13472
306.736
100
5.9489
594.89
250
5.391174
1347.7935
500
5.205278
2602.639
1000
5.019382
5019.382
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 2.500" (63.50mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" Hex |
| Screw, Thread Size | 1/4"-20 |
| Base Product Number | 4697-2520 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 2.000" (50.80mm) |