
RAF Electronic Hardware
Product No:
4726-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/4 HEX X 1/8 X 440-440 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.964
2.964
5
2.8158
14.079
10
2.74265
27.4265
25
2.66836
66.709
50
2.59426
129.713
100
2.445965
244.5965
250
2.297746
574.4365
500
2.223646
1111.823
1000
2.149518
2149.518
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Male |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |