
Laird Technologies EMI
Product No:
4741PA51H01800
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
GASKET FAB/FOAM 6.5X457.2MM RECT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3745
6.3745
10
5.7551
57.551
25
5.48796
137.199
100
4.765105
476.5105
250
4.550918
1137.7295
500
4.149353
2074.6765
1000
3.613952
3613.952
2500
3.480106
8700.265
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Laird Technologies EMI |
| Type | Fabric Over Foam |
| Shape | Rectangle |
| Width | 0.256" (6.50mm) |
| Height | 0.157" (4.00mm) |
| Length | 18.000" (457.20mm) |
| Series | 51H |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Material | Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) |
| Shelf Life | 12 Months |
| Product Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Attachment Method | Adhesive |
| Plating - Thickness | - |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 73°F (23°C) |