
Century Spring Corp
Product No:
47CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .625,L= 2.38,W= .105
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8475
3.8475
50
3.65788
182.894
150
3.465344
519.8016
300
3.272816
981.8448
500
2.887772
1443.886
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 104.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Hard Drawn |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 2.380" (60.45mm) |
| Wire Diameter | 0.105" (2.67mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.415" (10.54mm) |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) |