
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
5-2232357-7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 15POS 6.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.33
1.33
10
1.24735
12.4735
25
1.2008
30.02
50
1.18921
59.4605
100
1.07312
107.312
250
1.038312
259.578
500
0.945516
472.758
1000
0.846896
846.896
2500
0.78889
1972.225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Series | Power Triple Lock |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.319" (8.10mm) |
| Contact Type | Female Blade Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 2232357 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Number of Positions | 15 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |