
3M (TC)
Product No:
5-4932-1.5S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COAT 1 1/2"X 1.5" 5PK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.251
25.251
10
23.9913
239.913
25
22.72856
568.214
50
21.46601
1073.3005
100
20.20327
2020.327
250
18.94053
4735.1325
500
17.677828
8838.914
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | White |
| Usage | General Purpose |
| Width | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length | 1.50" (38.10mm) |
| Series | VHB™ 4932 |
| Package | Box |
| Adhesive | Acrylic |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.2000" (200.0 mils, 5.080mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Acrylic Foam |
| Shelf Life Start | Date of Shipment |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4932 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C) |