
Vishay Sprague
Product No:
500D207G050FF2A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 200UF 50V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8425
5.8425
10
5.1946
51.946
50
4.54499
227.2495
100
4.15549
415.549
500
3.571088
1785.544
1000
3.311377
3311.377
2500
3.246444
8116.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | 500D |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 200 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |