Home / Oscillators / 500DAAF155M520ACF
500DAAF155M520ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DAAF155M520ACF
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series Si500D
Package Bag
Ratings -
Function -
Frequency 155.52 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 500DAA
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 36mA