Home / Oscillators / 500DCAB120M000ACF
500DCAB120M000ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DCAB120M000ACF
Description:
DIFFERENTIAL SILICON OSCILLATOR
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series Si500D
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 120 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±150ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 16.5mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 10.7mA