Home / Oscillators / 500DDAA100M300ACF
500DDAA100M300ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DDAA100M300ACF
Description:
XTAL OSC XO 100.3000MHZ HCSL SMD
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series Si500D
Package Bag
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100.3 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 500DDA
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 29.3mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 10.7mA