Home / Oscillators / 500DEBE20M0000ACH
500DEBE20M0000ACH
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DEBE20M0000ACH
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si500D
Package Bag
Ratings -
Function -
Frequency 20 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 36mA