Home / Oscillators / 500DFBA4M00010ACH
500DFBA4M00010ACH
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DFBA4M00010ACH
Description:
XTAL OSC XO 4.0001MHZ CMOS SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si500D
Package Bag
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 4.0001 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 500DFB
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 36mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 10.7mA