Home / Oscillators / 500DJAC70M0000ACF
500DJAC70M0000ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DJAC70M0000ACF
Description:
XTAL OSC XO 70.0000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series Si500D
Package Bag
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 70 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 500DJA
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 36mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 1.9mA