Home / Oscillators / 500SABA0M90000ACH
500SABA0M90000ACH
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500SABA0M90000ACH
Description:
XTAL OSC XO 900.0000KHZ CMOS SMD
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si500S
Package Bag
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 900 kHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 500SAB
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 10.7mA