Home / Oscillators / 500SJAA125M000ACF
500SJAA125M000ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500SJAA125M000ACF
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si500S
Package Bag
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 19mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 10.7mA