Home / Oscillators / 500SJAE93M6000ACF
500SJAE93M6000ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500SJAE93M6000ACF
Description:
SINGLE-ENDED SILICON OSCILLATOR
Series Si500S
Package Strip
Ratings -
Function -
Frequency 93.6 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±150ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 19mA