501AMLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
501AMLFT
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Clock Generator
Input Clock, Crystal
Output CMOS
Series LOCO™
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Divider/Multiplier No/Yes
Number of Circuits 1
Base Product Number 501A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C