
Renesas Electronics America Inc
Product No:
501MLFT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0805
2.0805
10
1.86675
18.6675
25
1.7613
44.0325
100
1.50062
150.062
250
1.40904
352.26
500
1.23291
616.455
1000
1.021554
1021.554
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | CMOS |
| Series | LOCO™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 160MHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.25V |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 501M |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Differential - Input:Output | No/No |