
Renesas Electronics America Inc
Product No:
502MLF
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.764
6.764
10
6.10755
61.0755
25
5.8235
145.5875
100
5.05666
505.666
250
4.829344
1207.336
500
4.40325
2201.625
1000
3.835084
3835.084
2500
3.69304
9232.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | CMOS |
| Series | LOCO™ |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 190MHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 502M |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Differential - Input:Output | No/No |